Гісторыя Расіі і Украіны

Кнігі па гісторыі Расіі і Украіны

Кнігі па гісторыі Расіі і Украіны


Радянська енциклопедія історії України. У 4 т. Т. 4. Розлив — Яцкевич

Радянська енциклопедія історії України. Т. 4. Розлив - ЯцкевичКніга: Радянська енциклопедія історії України. У 4 т. Т. 4. Розлив — Яцкевич / Редкол.: А.Д. Скаба (відп. ред.) [та ін.].— Київ : Головна редакція Української радянської енциклопедії, 1972. — 575 с. ; іл.

Характарыстыка: Радянська енциклопедія історії України (РЕІУ) розповідає про багатовікову героїчну боротьбу українського народу за свою свободу і незалежність, «за побудову соціалізму і комуністичного суспільства». В статтях подано історію Київської Русі, показано боротьбу українського народу проти феодально-кріпосницького гноблення, проти султанської Туреччини, шляхетської Польщі та інших іноземних загарбників, показується приєднання України до Росії. Енциклопедія висвітлює соціально-економічну історію України XIV–XVIII століть, виникнення козацтва і Запорізької Січі, їхню роль в антифеодальній боротьбі українського народу. У ряді статей розповідається про встановлення радянської влади, про буремні часи громадянської війни 1918–1920 рр. В енциклопедії показано вклад українського народу як на фронті, так і в тилу в історичну перемогу Радянського Союзу над німецько-фашистськими загарбниками в роки Великої Вітчизняної війни.

Радянська енциклопедія історії України. У 4 т. Т. 3. Летичів — Розкопки

Радянська енциклопедія історії України. Т. 3. Летичів - РозкопкиКніга: Радянська енциклопедія історії України. У 4 т. Т. 3. Летичів — Розкопки / Редкол.: А.Д. Скаба (відп. ред.) [та ін.]. — Київ : Головна редакція Української радянської енциклопедії, 1971. — 575 с. ; іл.

Характарыстыка: «Радянська енциклопедія історії України» (РЕІУ) — перше енциклопедичне видання, присвячене історії українського народу. Вона є вагомим досягненням історичної науки. Водночас необхідно пам’ятати про її політичну заангажованість, зумовлену догмами й стереотипами комуністичної доби. Більше половини всіх статей РЕІУ присвячено радянській добі. У ряді статей розповідається про встановлення радянської влади, про буремні часи громадянської війни 1918–1920 рр. В енциклопедії показано вклад українського народу як на фронті, так і в тилу в історичну перемогу Радянського Союзу над німецько-фашистськими загарбниками в роки Великої Вітчизняної війни. На сторінках видання розповідається про воєнні операції, які радянські війська вели за визволення України, про партизанський рух і підпілля. Енциклопедія відтворює історію західноукраїнських земель, боротьбу трудящих Західної України, Північної Буковини і Закарпаття за соціальне і національне визволення. В статтях всебічно розкривається, «як український народ у тісній співдружності з усіма народами Союзу РСР досяг величезних успіхів у всіх сферах економічного і політичного життя, перетворив Україну на могутню індустріальну державу з високорозвинутим сільським господарством, з передовою наукою і культурою».

Радянська енциклопедія історії України. У 4 т. Т. 2. Державін — Лестригони

Радянська енциклопедія історії України. Т. 2. Державін - ЛестригониКніга: Радянська енциклопедія історії України. У 4 т. Т. 2. Державін — Лестригони / Редкол.: А.Д. Скаба (відп. ред.) [та ін.]. — Київ : Головна редакція Української радянської енциклопедії, 1970. — 583 с. ; іл.

Характарыстыка: «Радянська енциклопедія історії України» (РЕІУ) — перше енциклопедичне видання, присвячене історії українського народу. Вона є вагомим досягненням історичної науки. Водночас необхідно пам’ятати про її політичну заангажованість, зумовлену догмами й стереотипами комуністичної доби. «Радянська енциклопедія історії України» розповідає про багатовікову героїчну боротьбу українського народу за свою свободу і незалежність. В статтях подано історію Київської Русі, показано боротьбу українського народу проти феодально-кріпосницького гноблення, проти султанської Туреччини, шляхетської Польщі та інших іноземних загарбників, показується приєднання України до Росії. Енциклопедія висвітлює соціально-економічну історію України XIV–XVIII століть, виникнення козацтва і Запорізької Січі, їхню роль в антифеодальній боротьбі українського народу. Ряд статей присвячено конкретним проявам боротьби народних мас України за своє соціальне і національне визволення — селянсько-козацьким повстанням, гайдамацькому рухові на Правобережжі, рухові опришків на західноукраїнських землях тощо. Значне місце в енциклопедії займає виклад історії визвольного руху XIX — початку XX століть, зокрема руху декабристів і народництва. Подається чимало статей про революційні події на Україні в період першої і другої буржуазне-демократичних революцій в Росії, про робітничі організації, робітничі й солдатські повстання та селянські заворушення. Більше половини всіх статей РЕІУ присвячено радянській добі.

Радянська енциклопедія історії України. У 4 т. Т. 1. Абазин — Державець

Радянська енциклопедія історії України. Т. 1. Абазин - ДержавецьКніга: Радянська енциклопедія історії України. У 4 т. Т. 1. Абазин — Державець / Редкол.: А.Д. Скаба (відп. ред.) [та ін.]. — Київ : Головна редакція Української радянської енциклопедії, 1969. — 552 с. ; іл.

Характарыстыка: «Радянська енциклопедія історії України» (РЕІУ) — перше енциклопедичне видання, присвячене історії українського народу. Вона є вагомим досягненням історичної науки. Водночас необхідно пам’ятати про її політичну заангажованість, зумовлену догмами й стереотипами комуністичної доби.

«Радянська енциклопедія історії України» розповідає про багатовікову героїчну боротьбу українського народу за свою свободу і незалежність, «за побудову соціалізму і комуністичного суспільства». В статтях подано історію Київської Русі, показано боротьбу українського народу проти феодально-кріпосницького гноблення, проти султанської Туреччини, шляхетської Польщі та інших іноземних загарбників, показується приєднання України до Росії. Енциклопедія висвітлює соціально-економічну історію України XIV–XVIII століть, виникнення козацтва і Запорізької Січі, їхню роль в антифеодальній боротьбі українського народу. Ряд статей присвячено конкретним проявам боротьби народних мас України за своє соціальне і національне визволення — селянсько-козацьким повстанням, гайдамацькому рухові на Правобережжі, рухові опришків на західноукраїнських землях тощо. Значне місце в енциклопедії займає виклад історії визвольного руху XIX — початку XX століть, зокрема руху декабристів і народництва. Подається чимало статей про революційні події на Україні в період першої і другої буржуазне-демократичних революцій в Росії, про робітничі організації, робітничі й солдатські повстання та селянські заворушення.

Енциклопедія історії України. У 10 т. Т. 10. Т — Я

Енциклопедія історії України. Т. 10. Т - ЯКніга: Енциклопедія історії України. У 10 т. Т. 10. Т — Я / Редкол.: В.А. Смолій (голова) [та ін.]. — Київ : Наук. думка, 2013. — 784 с. ; іл.

Характарыстыка: Наприкінці 1980-х рр. в Україні була розгорнута науково-дослідна робота, пов’язана з теоретичним переосмисленням історії, дослідуванням її «білих плям». Плідна робота істориків, спрямована на виявлення місця української історії в історії людства, створила належне підгрунтя для докорінного переосмислення концепції історії України. Це дозволило приступити до підготування даного видання.

Десятий том «Енциклопедії історії України» містить слова на на літери від Т по Я включно.

Енциклопедія історії України. У 10 т. Т. 9. Прил — С

Енциклопедія історії України. Т. 9. Прил - СКніга: Енциклопедія історії України. У 10 т. Т. 9. Прил — С / Редкол.: В.А. Смолій (голова) [та ін.]. — Київ : Наук. думка, 2012. — 944 с. ; іл.

Характарыстыка: Наприкінці 1980-х рр. в Україні була розгорнута науково-дослідна робота, пов’язана з теоретичним переосмисленням історії, дослідуванням її «білих плям». Робота істориків, спрямована на виявлення місця української історії в історії людства, створила належне підгрунтя для докорінного переосмислення концепції історії України.

Дев’ятий том «Енциклопедії історії України» містить слова на літери П (від Прил) і С.

Старонкі